pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Zmarszczki mimiczne

Pojawienie się na skórze zmarszczek mimicznych związane jest z aktwnością mięśni twarzy. Najczęściej pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia. Najpierw widoczne są zmarszczki wokół oczu, pomiędzy brwiami oraz na czole.  
Zastosowanie toksyny botulinowej pozwala na kontrolowane rozluźnienie określonych partii moęśniowych, dzięki czemu twarz nabiera wypoczętego, świeżego i harmonijnego wyglądu, a zmarszczki mimiczne ulegają wygładzaniu.

W naszej klinice dobieramy terapie pod indywidualny przypadek pacjenta.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne w klinice Pro-Age Esthetic

Zmarszczki mimiczne są utrapieniem wielu osób, nawet będących w młodym wieku (pierwsze zmarszczki mimiczne pod oczami, czyli tzw. kurze łapki mogą się pojawiać ok. 25. roku życia). Są konsekwencją naturalnych procesów starzeniowych skóry, czynników zewnętrznych oraz predyspozycji genetycznych. Na szczęście nie jesteśmy wobec nich zupełnie bezradni. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi na zmarszczki mimiczne z użyciem toksyny botulinowej.

Przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych

Zastanawiasz się, co działa na zmarszczki mimiczne? Odpowiedź jest prosta — zdrowy tryb życia. Wśród czynników, które determinują powstawanie zmarszczek mimicznych na czole czy wokół oczu wyróżnia się przyczyny genetyczne (osobnicze), naturalne procesy starzeniowe skóry oraz czynniki zewnętrzne, na które mamy ogromny wpływ. Dlatego jeżeli nie chcesz mieć problemu ze zmarszczkami mimicznymi wokół ust czy innych partii twarzy — zadbaj o odpowiednią pielęgnację i zdrową dietę.

Zmarszczki mimiczne na czole, pod oczami czy wokół ust zaczynają pojawiać się ok. 25. roku życia. W skórze rozpoczyna się proces utraty naturalnych substancji odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, przez co skóra staje się bardziej zwiotczała. Ubywa również gruczołów potowych i łojowych, które są odpowiedzialne za produkcję lipidów. Konsekwencją tych procesów są coraz bardziej widoczne zmarszczki mimiczne pod oczami, w okolicach ust, na czole oraz gorsza kondycja skóry.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych? Zadbaj o zdrowie

Tym, co wpływa na zmarszczki mimiczne, są nasze codzienne wybory. Nadmierna ekspozycja twarzy na słońce (bez zastosowania odpowiednich kremów z filtrem ochronnym), palenie papierosów, zbyt częste sięganie po alkohol, złe nawyki żywieniowe — to główne czynniki zewnętrzne, które determinują powstawanie zmarszczek mimicznych. Eliminując je z życia, sprawisz, że prawdopodobieństwo powstania zmarszczek mimicznych wokół ust będzie mniejsze.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych, gdy są już widoczne? Medycyna estetyczna oferuje zabiegi z użyciem różnych preparatów. W naszej klinice wykonujemy zabiegi z toksyny botulinowej, która sprawia, że wybrane partie mięśni ulegają relaksacji, skóra wygląda na wypoczętą, a zmarszczki mimiczne na czole są mniej widoczne i stają się wygładzone.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne

W klinice Pro-Age Esthetic wykonujemy zabiegi na zmarszczki mimiczne pod oczami, na czole oraz w innych problematycznych miejscach Twojej twarzy. Używamy botoksu jedynie od renomowanych marek. Pracujemy również przy użyciu nowoczesnej aparatury, która spełnia surowe standardy. Jednak tym, co nas wyróżnia, jest profesjonalne i indywidualne podejście do każdego Pacjenta.

Zastanawiasz się jak pozbyć się zmarszczek mimicznych? Nasi specjaliści zapoznają się z Twoim problemem, wysłuchają Cię i udzielą fachowej porady. Podpowiedzą, co działa na zmarszczki mimiczne oraz sprawdzą, czy Twoje zmarszczki mimiczne na czole wymagają interwencji.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.