pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00

Peeling kwasowy na przebarwienia i blizny potrądzikowe

Codzienna pielęgnacja cery jest niezwykle ważna. Jednak raz na jakiś czas skóra potrzebuje intensywnego działania i złuszczania za pomocą skoncentrowanych i odpowiednio dobranych substancji. Takie zabiegi pozwalają na dogłębną regenerację i pozbycie się wielu problemów skórnych. Wśród często wybieranych propozycji znajduje się peeling kwasowy na przebarwienia wykonywany w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku.

Czym jest peeling kwasowy i jakie są jego rodzaje?

Peeling kwasowy na przebarwienia czy też peeling na blizny potrądzikowe to jeden z zabiegów wykonywanych z zastosowaniem eksfoliantów, czyli substancji złuszczających komórki martwego naskórka. Działanie to ma na celu pobudzenie cery do regeneracji oraz odsłonięcie nowych komórek. Peelingi kwasowe normalizują wydzielanie sebum oraz regulują wszelkie procesy zachodzące w różnych warstwach skóry.

Ze względu na indywidualne potrzeby danej osoby podczas zabiegu dobierana jest odpowiednia substancja oraz właściwe stężenie kwasu. Peeling kwasowy na przebarwienia może być wykonany z zastosowaniem m.in.:

  • kwasu fenoksyglikolowego przy cerze wrażliwej, który dodatkowo wspomaga usuwanie zaskórników oraz pobudza syntezę elastyny i kolagenu,
  • kwasu pirogronowego przy cerze trądzikowej i problematycznej,
  • kwasu glikolowego o działaniu hamującym procesy starzeniowe, wygładzającym i wyrównującym koloryt skóry,
  • kwasu trichlorooctowego (TCA) – to szczególnie polecany peeling na blizny potrądzikowe i przebarwienia.

Peeling kwasowy – wskazania

Peeling kwasowy na przebarwienia, blizny i wiele innych problemów skórnych to intensywniejsza forma działania niż stosowane na co dzień peelingi mechaniczne czy enzymatyczne. Zabiegi kwasowe polecane są więc osobom potrzebującym zaawansowanego działania, także w głębokich warstwach skóry.

Peeling kwasowy na blizny, odżywiający czy regenerujący to również odpowiedni zabieg dla osób, które nie mogą stosować peelingów mechanicznych z powodu cery trądzikowej, występujących zaczerwienień, stanów zapalnych, podrażnień i innych problemów. Profesjonalne peelingi kwasowe polecane są także osobom z cerą tłustą.  

Peeling kwasowy na przebarwienia i blizny potrądzikowe – efekty

Peelingi kwasowe to zabiegi wielofunkcyjne. Dzięki dobraniu odpowiedniej substancji oraz jej stężenia możliwe jest dogłębne oczyszczenie cery, odblokowanie porów i regulacja pracy gruczołów łojowych. Zabiegi tego typu wspomagają leczenie stanów zapalnych i zmian trądzikowych, dogłębnie odżywiają skórę i biorą udział w intensywnych procesach regeneracyjnych oraz naprawczych. Poprzez odpowiednie dobranie kwasów podczas zabiegu możliwe jest również korzystne oddziaływanie na blizny potrądzikowe, wyrównanie kolorytu cery oraz zredukowanie przebarwień.

Peelingi kwasowe na blizny potrądzikowe, przebarwienia, jak i inne problemy skórne oferuje PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku. To precyzyjne rozpoznanie potrzeb i dobranie odpowiednich preparatów do przeprowadzenia peelingu kwasowego dla uzyskania możliwie najlepszych rezultatów. Zapraszamy do skorzystania z oferty oraz kontaktu.

©2023 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.