pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00

Nici liftingujące

W Pro-Age Esthetic wykorzystujemy nici liftingujące z haczykami, które na każdej nitce rozmieszczone są z czterech stron. Wykonane zostały z polidioksanu. Każdy haczyk ma specjalnie opracowany i wytłoczony kształt, który podtrzymuje skórę i tworzy dla niej swego rodzaju rusztowanie. Zabiegi nićmi liftingującymi są ukierunkowane na uzyskanie takiego samego efektu, jak po klasycznym liftingu w sposób nie wymagający długotrwałej rekonwalescencji.

Nici liftingujące - Gdańsk

Rodzaj nici, który stosujemy, w niewielkim stopniu uszkadza tkanki głęboko schowane pod skórą, co pozwala ograniczyć natężenie obrzęków. Produkty mają grubszą strukturę, niż nici, które przeznaczone są do rewitalizacji skóry.

 To, jakie rezultaty zostaną uzyskane, jest zależne od ilości zastosowanych podczas wizyty nici oraz sposobu ich ułożenia. Haczyki są niewielkie, ale pozwalają „wczepić” się w skórę i unieść ją. Po pewnym czasie nici samoistnie zanikają.

Jak przebiega zabieg nićmi liftingującymi?

Zabiegi nićmi liftingującymi polegają na nakłuciu skóry kaniulą oraz wprowadzeniu pod nią polidioksanowe nici. Lekarz wcześniej planuje, w jaki sposób te zostaną rozmieszczone, a następnie układa je i naciąga w taki sposób, by uzyskać zaplanowany efekt. 

Haczyki muszą odpowiednio złapać skórę oraz umożliwić zmianę jej ułożenia. Oczywiście nić nie jest wyczuwalna pod skórą po wyjściu z gabinetu. Ból odczuwany podczas zabiegu jest związany z wkłuciem, a najwrażliwsze osoby mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego lub iniekcyjnego. Po zabiegu delikatnie usuwa się kaniule, przez które wprowadzane były nici, a Pacjent może udać się do domu.

Jak wygląda okres pozabiegowy?

Po zabiegu mogą pojawić się drobne zasinienia po nakłuciach, które samoistnie znikają w ciągu kilku dni. W okresie gojenia należy unikać wizyt u dentysty czy spania na twarzy przez określony czas. Po dwóch tygodniach rozpoczyna się stymulacja fibroblastów oraz kolagenu w skórze, natomiast po 6 miesiącach nici rozpuszczają się i stopniowo zanikają. W tym momencie wciąż stymulują ją do wytwarzania substancji odpowiedzialnych za gładkość i sprężystość. Rezultaty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

W jakich sytuacjach Pacjentki decydują się na zabiegi nićmi liftingującymi?

Nici liftingujące stosowane są w sytuacji, w której Pacjentka chce osiągnąć efekt zbliżony do liftingu, ale bez interwencji z wykorzystaniem skalpela. Nasze Pacjentki zgłaszają się na ten zabieg najczęściej w związku z występowaniem u nich:

  • kurzych łapek, zmarszczek nosowo-wargowych, widocznych linii marionetki,
  • obwisłej skóry twarzy, szyi, biustu, pośladków, ud i ramion,
  • zmianą owalu twarzy związaną z upływającym czasem,
  • odpadniętych policzków, linii żuchwy, brwi czy powiek,
  • przebarwień, nierówności i innych oznak starzenia się skóry.

Wszystkie produkty, które są stosowane podczas zabiegów w Pro-Age Esthetic posiadają certyfikaty CE oraz są dopuszczone do wykorzystywania na terenie Unii Europejskiej. Bardzo chętnie udzielamy naszym Pacjentom szczegółów na temat wykorzystywanych rodzajów nici.

©2023 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.