pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Za proces powstawania zmarszczek odpowiedzialna jest praca mięśni mimicznych naszej twarzy. Są one konsekwencją różnego rodzaju ruchów np. uśmiechu, unoszenia brwi czy marszczenia nosa. Oczywiście pojawienie się zmarszczek mimicznych jest czymś naturalnym, jednak u niektórych osób pojawiają się one zbyt szybko bądź są wyjątkowo głębokie.

Dlaczego u niektórych zmarszczki pojawiają się szybciej?

Wpływ na pojawienie się zmarszczek mimicznych mają także nasze codzienne zachowania i rytuały. Niektóre osoby nadmiernie marszczą czoło czy bardzo często mrużą oczy, gdyż nie noszą okularów przeciwsłonecznych bądź mają problemy ze wzrokiem. W takich przypadkach usuwanie zmarszczek będzie konieczne o wiele wcześniej niż u innych. Również palacze, będą mieli o wiele bardziej widoczne zmarszczki w okolicy ust niż osoby niepalące. Będą to tzw. zmarszczki palacza, które są spowodowane specyficznym układaniem ust przy paleniu papierosów. Warto mieć na uwadze, iż taki problem może pojawić się także u ludzi, którzy codziennie piją napoje przez słomkę!

Przyczyny powstawania zmarszczek

Na proces tworzenia się na naszej cerze zmarszczek ma wpływ wiele czynników. Są to oczywiście wymienione wyżej nasze nawyki i mimika naszej twarzy. Jednak to, czy będziemy mieć twarz pokrytą licznymi zmarszczkami zależy również od tego, czy regularnie się opalamy. W procesie fotostarzenia kolagen w naszej skórze ulega stopniowemu zniszczeniu. Niestety chodzenie na solarium i wystawianie twarzy na działanie promieni słonecznych ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry. Nawet to, iż opalaliśmy się bez filtrów przeciwsłonecznych w młodości będzie miało wpływ na stan cery w wieku dorosłym. Usuwanie zmarszczek przeprowadzane przez naszych specjalistów w Gdańsku pomoże jednak pozbyć się wszelkiego rodzaju defektów cery, w tym również spowodowanych opalaniem!

Wraz z upływem lat oczywiście skóra każdego z nas będzie miała coraz więcej zmarszczek. Włókna kolagenowe coraz mocniej się osłabiają a skóra staje się bardziej wiotka i mniej nawilżona. Regularne stosowanie kremów przeciwstarzeniowych oczywiście jest wskazane, lecz w pewnym momencie usuwanie zmarszczek może stać się po prostu koniecznością!

Skuteczne usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek w Gdańsku wykonujemy w naszej klinice u wszystkich osób, które pragną odświeżyć swój wygląd i poczuć się lepiej w swojej skórze. Wiemy, iż zmarszczki mogą być ogromnym powodem do kompleksów i problemów z samoakceptacją. W przypadku tego defektu kosmetycznego możemy szybko sprawić, iż problem stanie się o wiele mniej widoczny.

Przebieg zabiegu

Przeprowadzany przez nas w Gdańsku zabieg usuwania zmarszczek polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsca twarzy. Używana przez nas bezpieczna substancja naturalnego pochodzenia wpływa bezpośrednio na przekazywanie impulsów nerwowych. Wybrane partie mięśnie ulegają relaksacji, w skutek czego zmarszczki stają się niewidoczne. Skóra staje się wypoczęta i odmłodzona. Dla większości pacjentów zabieg jest praktycznie bezbolesny. U osób szczególnie wrażliwych na ból sugerujemy przyłożenie do miejsca wkłucia chłodny okład. Efekt ostateczny widoczny jest w ciągu 14 dni od podania preparatu i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy!

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • miejscowe infekcje skórne
 • problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym
 • nadwrażliwość na albuminy ludzkie (składnik preparatu)
 • stosowanie niżej wymienionych preparatów i czas do 7 dni po ich odstawieniu:
  • D-penicylamina (środek Cuprenil)
  • aminoglikozydy (amikacyna, streptomycyna, gentamycyna, kanamycyna itd.)
  • aminochinolony (hydroksychlorochina, chlorochina),
  • sukcynylocholina,
  • c- yklosporyna,
  • tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  • linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn,

Po zabiegu

W dniu w którym zostanie podany preparat trzeba unikać:

 • opalania, sauny i solarium
 • zabiegu krioterapii
 • masaży twarzy
 • wysiłku fizycznego
 • pochylania głowy np. zakładania obuwia
 • pływania i nurkowania
 • latania samolotem

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie krwiaki w miejscu podania preparatu i przejściowy obrzęk. U niektórych pacjentów może pojawić się także delikatne mrowienie skóry i ból głowy. Reakcje mają oczywiście charakter przejściowy, niemniej jednak należy obserwować reakcje organizmu i w razie niepokojących objawów niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą!

W niektórych przypadkach może wystąpić nadmierne zwiotczenie mięśni i zbytnie uniesienie czy obniżenie brwi. Może pojawić się np. opadający kącik ust. Efekt ten ustąpi w przeciągu od 2 do 6 tygodni, gdy preparat ulegnie częściowemu wchłonięciu.

Przeczytaj również o naszych innych zabiegach: Hydrabooster oraz Liftbooster.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.