pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Modelowanie i odmładzanie ust kwasem hialuronowym

Naturalnie wyglądające usta, o prawidłowym napięciu, sprężystości i jędrności są jednym z atrybutów piękna. Niestety wraz z wiekiem, usta podobnie jak inne części ciała podlegają procesowi starzenia. Zanikowi ulega czerwień wargowa, opadają kąciki ust, pojawiają się pionowe zmarszczki wokół warg. Nasze usta tracą sprężystość, odpowiednie nawilżenie i jędrność. Procesom tym można jednak zapobiec wykonując modelowanie ust kwasem hialuronowym!

Wskazania do zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Wszystkie osoby, które interesuje modelowanie ust kwasem hialuronowym będą oczekiwać zwiększenia objętości ust oraz nadania im oczekiwanego kształtu. Należy jednak pamiętać, iż panujący obecnie trend znacznego zwiększania objętości ust jest trendem słabnącym. Ważniejsze jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności i nawilżenia oraz zachowanie proporcji wargi górnej i dolnej. Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwoli także wyrównać wszelkie asymetrie. Zabieg przy użyciu kwasu dedykowany jest również osobom z nadmiernie wysychającą i pękającą skórą ust.

Przebieg zabiegu

Preparat kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest w naszej klinice przez lekarza. W celu zwiększenia komfortu, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą. Dla osób bardzo wrażliwych możliwe jest wykonanie znieczulenia stomatologicznego.

W ciągu kilku dni po zabiegu usta mogą być tkliwe w miejscu iniekcji. W tym czasie należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz unikać solarium i sauny.

Efekt zabiegu utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy!

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – zalety

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest doskonałym sposobem na wymodelowanie warg, wyrównanie ich objętości i kształtu. To szczególnie istotne dla osób o bardzo wąskich ustach lub z jedną, wyraźnie bardziej uwydatnioną wargą. Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala też poprawić wygląd i udoskonalić kształt ust zgodnie z oczekiwaniami. Wpływa na znaczną poprawę samopoczucia i wzrost pewności siebie.

Jakie jeszcze zalety ma modelowanie, podczas którego wykorzystywany jest kwas hialuronowy? Wypełnienie ust tą metodą jest zabiegiem niechirurgicznym i mało inwazyjnym. Procedura trwa krótko, a efekt widoczny jest od razu po wykonaniu niezbędnych działań. Poza wymodelowaniem kształtu ust wynikiem zabiegu jest również zapewnienie optymalnego nawilżenia ust.