pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Modelowanie linii żuchwy

Kształt poszczególnych obszarów naszej twarzy ma istotny wpływ na postrzeganie danej osoby. Tak jest np. w przypadku żuchwy, która zbyt uwydatniona lub niedostatecznie zarysowana potrafi wpłynąć na niedostrzeganie pozostałych, niewymagających poprawy cech. Dlatego jednym z zabiegów, który umożliwia odzyskanie proporcjonalnego wyglądu twarzy, jest modelowanie linii żuchwy. Zabieg ten wykonują specjaliści w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku.

Linia żuchwy – modelowanie bez skalpela i rekonwalescencji

Linia żuchwy to obszar twarzy, który istotnie wpływa na jej rysy, ale również postrzeganie danej osoby i jej odbiór. Wiele osób boryka się zarówno z problemem podwójnego podbródka, niewyraźnym owalem twarzy, jak i utratą jędrności skóry, co ma podłoże w postępujących procesach starzenia. Spadek produkcji elastyny i kolagenu istotnie wpływa na coraz mniej wyraźny kontur twarzy oraz pojawianie się ubytków tkankowych. W przypadku występowania tego typu przypadłości może pomóc odpowiednie wymodelowanie linii żuchwy. Kwas hialuronowy to substancja, która wykorzystywana jest do przeprowadzania właśnie takiego zabiegu.

Korekta linii żuchwy z użyciem kwasu hialuronowego jest alternatywą dla zabiegów inwazyjnych i procedur chirurgicznych, z którymi zazwyczaj wiąże się długa rekonwalescencja. Modelowanie linii żuchwy kwasem jest natomiast działaniem, które nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a tuż po zabiegu można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Korekta linii żuchwy w Pro-Age Esthetic w Gdańsku – przebieg i efekty

Modelowanie linii żuchwy w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku poprzedzone jest szczegółową konsultacją i omówieniem efektów możliwych do uzyskania oraz oczekiwań Pacjenta. Następnie odpowiednio dobrana ilość kwasu hialuronowego zostaje wstrzyknięta w obszar pomiędzy policzkami a brodą. Miejsca te są odpowiednio masowane w celu właściwego rozprowadzenia preparatu i uzyskania pożądanego rezultatu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty korekty linii żuchwy (w zależności od ilości zastosowanego kwasu hialuronowego oraz indywidualnych predyspozycji Pacjenta) utrzymują się zazwyczaj od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie modelowanie linii żuchwy kwasem można powtórzyć.

Zabieg korekcji linii żuchwy, wykonywany przez doświadczonych specjalistów w tym zakresie, można wykonać w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku.

Modelowanie żuchwy kwasem – wskazania do wykonania zabiegu

Modelowanie żuchwy to nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykonywany jest u osób chcących poprawić wygląd tego obszaru. Zabiegi na linię żuchwy wskazane są zatem osobom, które chcą uwydatnić ten obszar twarzy, optycznie zmniejszyć i złagodzić wygląd zbyt mocno zarysowanej żuchwy czy wyrównać występujące asymetrie w tym rejonie.

To jednak nie jedyne sytuacje, kiedy przeprowadzana jest korekta żuchwy kwasem hialuronowym. Wraz z postępującym wiekiem nasze rysy twarzy ulegają istotnym zmianom. Zanika również owal twarzy. Tkanki wskutek zachodzących wewnątrz procesów opadają i ulegają spłaszczeniu, zwłaszcza w obszarze kości policzkowych. W związku z tym poszerza się również owal twarzy i zaburzona zostaje linia żuchwy. Kwas hialuronowy podany w tym rejonie pozwala skorygować niekorzystne zmiany i zniwelować tzw. chomiki. Dlatego też modelowanie linii żuchwy to zabieg dedykowany osobom po 40. roku życia jako działanie odmładzające i rewitalizujące dolną część twarzy.

Dzięki właściwościom nawilżającym, jakie wykazuje kwas hialuronowy, korekcja żuchwy to również działanie rewitalizujące i zapobiegające szybkiemu postępowaniu zmian starzeniowych w tym obszarze. Modelowanie linii żuchwy można też rozszerzyć o pełen zabieg wolumetrii, podczas którego kwas hialuronowy podawany jest również w inne kluczowe obszary twarzy.

Modelowanie konturu żuchwy – przeciwwskazania

Korekta żuchwy zaliczana jest do zabiegów małoinwazyjnych. Ponieważ podczas zabiegu podawany jest podskórnie preparat zawierający związek naturalnie występujący w naszym organizmie, jest to działanie, co do którego nie występuje zbyt wiele przeciwwskazań, a część z nich ma charakter tymczasowy.

Modelowanie konturu żuchwy nie może być wykonane w przypadku występowania chorób autoimmunologicznych, uczulenia na jad owadów błonkoskrzydłych i przy cukrzycy typu I. Ponadto przeciwwskazaniem tymczasowym do wykonania korekty żuchwy kwasem jest opryszczka, stan zapalny organizmu oraz ciąża i okres karmienia piersią.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.