pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Problemy skóry dojrzałej

Skóra dojrzała to skóra na której widoczne są zmiany związane z upływem czasu. Problem ten pojawia się  najcześciej pomiędzy 35 a 40 rokiem życia. Na skutek zwiększenia utraty wody przez skórę , skóra dojrzała  ma charakter suchy lub mieszany. Dla skóry dojrzałej charakterystyczna jest utrata sprężystości, jędrności, elastyczności. Skóra staje się wiotka, ścieńczała, pozbawiona blasku. Utrwaleniu ulegają tzw.zmarszczki mimiczne np. zmarszczki wokół oczu - "kurze łapki", pomiędzy brwiami tzw. "lwia zmarszczka".   Skóra staje się bardziej podatna na działanie siły grawitacji- zaburzeniu ulega młodzieńczy kontur twarzy, zwiększają się ubytki objętościowe w obrębie policzków, skroni, pogłębieniu ulega tzw. "dolina łez".    Zmienia się również kształt ust - czerwień wargowa ulega zwężeniu, kąciki ust obniżają się tworząc tzw. " linie marionetki", pojawiają się zmarszczki pionowe wokół ust tzw. "zmarszczki palacza"   Zwiotczeniu podlega również skóra dłoni, szyi, dekoltu. Twarz przybiera smutny, zmęczony, pozbawiony blasku wygląd.

Idealne zabiegi kosmetyczne dla skóry dojrzałej – Gdańsk

Każda cera wymaga właściwej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, jednak niezwykle przydatne bywają również zabiegi. Skóra dojrzała potrzebuje takich działań w sposób szczególny, ponieważ zachodzą w niej procesy wymagające wsparcia i niekiedy naprawdę intensywnego pobudzenia do regeneracji. Zabiegi dla skóry dojrzałej w Gdańsku to precyzyjnie dobrane propozycje dla osób, które chcą zadbać o skórę kompleksowo, jednocześnie ją nawilżając, regenerując i odżywiając. To także działania mające na celu zahamowanie procesów starzeniowych i wygładzenie już istniejących zmarszczek.

Czym wyróżnia się skóra dojrzała? Od jakiego wieku można mówić o takiej skórze to pytania, które zadaje sobie wiele osób. Nie da się określić jednego konkretnego momentu, kiedy skóra staje się dojrzała. To szereg procesów i zmian, na które wpływ ma szereg różnych czynników. Aby wesprzeć swoją skórę w tych nieustannych przemianach, odpowiednio dobrane zabiegi do cery dojrzałej warto stosować już przed 30. rokiem życia, korzystając z profesjonalnej porady naszych specjalistów, którzy dopasują odpowiednie działania do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Skóra dojrzała – charakterystyka

Proponowane przez nas zabiegi dla skóry dojrzałej w Gdańsku mają na celu pobudzenie produktywności komórek skóry właściwej. W efekcie dochodzi do wytwarzania elastyny, nowego kolagenu i kwasu hialuronowego. To właśnie tych substancji wraz z wiekiem zaczyna brakować cerze dojrzałej. Skóra rozciąga się, traci jędrność i elastyczność, a twarz swój owal. Cera jednocześnie staje się przesuszona, a zmarszczki ulegają uwidocznieniu.

Negatywny wpływ na cerę mają też wolne rodniki, niedobory witamin, stres czy nieodpowiednia dieta. Nieestetyczny efekt tych czynników pozwalają zniwelować oferowane przez nas zabiegi. Skóra dojrzała, Gdańsk i nasza oferta to zatem doskonałe połączenie.

U poszczególnych osób w tym samym wieku problemy cery dojrzałej mogą mieć jednak różne nasilenie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie zabiegów do określonych potrzeb. W naszej placówce precyzyjnie zaplanujemy zabiegi dla skóry dojrzałej. Gdańsk to miasto, gdzie z powodzeniem można kompleksowo zadbać o nawilżenie, regenerację, odżywienie i odzyskanie pełni blasku i elastyczności cery. 

 

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.