pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w skórze substancją, odpowiedzialną za prawidłowe utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, sprężystości i jędrności skóry.  

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu w wyniku czego dochodzi do zwiotczenia skóry,utraty jędrności i objętości policzków i ust oraz powstawania i pogłębiania się zmarszczek.  

Podanie preparatów zawierających kwas hialuronowy powoduje nie tylko uzupełnienie jego niedoboru w skórze, ale również przywraca  prawidłowe nawilżenie skóry, uzupełnia braki w objętości tkanek np w obrębie ust lub policzków, wygładza zmarszczki, poprawia kontur twarzy oraz pobudza naturalne procesy rewitalizacyjne skóry.  

Zabieg polega na podaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. W celu zmniejszenia dyskomfortu, przed zabiegiem, miejsca w których będą wykonane injekcje znieczula się specjalnym kremem zawierającym substancję znieczulającą.  

Efekt widoczny jest natychmiast po wykonaniu zabiegu, jednakże końcowy efekt osiągany jest po 2-4 tygodniach, co związane jest ze stopniowym pochłanianiem wody przez kwas hialuronowy. W wyniku tego procesu dochodzi do zwiększenia objętości kwasu hialuronowego i wyrównania zmarszczek. Efekt zabiegu utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.  

Wskazania:
- przywrócenie objętości i nawilżenia ust,
- korekcja linii marionetek,
- wygładzanie fałdów nosowo-wargowych,
- przywracanie prawidlowej objętości w obrębie policzków,
- poprawianie konturu i owalu twarzy,
- wypełnianie tzw. "doliny łez",
- unoszenie opadniętych końcików ust.

Przeciwwskazania do zabiegu to:
- okres ciąży i laktacji,
- alergia na preparaty zawierające kwas hialuronowy,
- choroby autoimmunologiczne,
- skłoność do powstawania blizn przerostowych,
- choroby zapalne skóry (opryszczka, aktywny trądzik),
- choroby nowotworowe.

Po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, solarium oraz sauny przez okres 2 tyg. Należy również pamiętać, iż przerwa pomiędzy podaniem kwasu hialuronowego a innymi zabiegami (laser, mikrodermabrazja, peelingi) powinna wynosić minimum 3 tygodnie.