pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Hydroksyapatyt wapnia

Upływający czas nie sprzyja kondycji naszej skóry i zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Już po 20. roku życia spowalnia produkcja kolagenu i elastyny, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Chociaż początkowo są to zmarszczki mimiczne, brak jakiegokolwiek działania skutkować będzie pogłębianiem się problemu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z różnych zabiegów i aplikacji specjalistycznych preparatów. Jednym z nich jest  hydroksyapatyt wapnia. Zabieg ten wykonywany jest w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku.

Hydroksyapatyt wapnia – co to jest?

Hydroksyapatyt wapnia należy do grupy silnych stymulatorów syntezy kolagenu. Składnik aktywny preparatu – hydroksyapatyt wapnia to substancja występująca  naturalnie w ludzkim organizmie i jest w pełni biodegradowalna po upływie dwóch lat. W tym okresie jego działanie jest długotrwałe i ma charakter dwuetapowy:

  • działanie natychmiastowe – wypełnienie zmarszczek i uniesienie skóry związane z efektem objętościowym (wolumetrycznym) podanego preparatu,
  • działanie długoterminowe – lifting, ujędrnienie skóry, poprawa elastyczności skóry dzięki silnemu pobudzeniu produkcji kolagenu typu I, III oraz elastyny.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej wykorzystywany jest głównie w celu spłycenia zmarszczek na różnym etapie ich zaawansowania, ale także uzupełniania ubytków skórnych. Poprawa konturu i owalu twarzy oraz korygowanie asymetrii to kolejne wskazanie do zastosowania zabiegu, w którym wykorzystywany jest hydroksyapatyt wapnia. Wolumetria tą metodą, jak i niwelowanie zmarszczek powoduje nie tylko wypełnianie pożądanych obszarów, ale również pobudzenie do produkcji naturalnego kolagenu i elastyny.

Przebieg zabiegu

Hydroksyapatyt wapnia pod oczy, w okolice policzków czy innych obszarów podawany jest podskórnie za pomocą mikrokaniuli lub mikroigły. Preparat ma postać żelu, którego aplikacja w cały obszar zabiegowy trwa od 30 do 90 minut w zależności od miejsca iniekcji.

Zabieg z hydroksyapatytem wapnia można przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i w okolicach ramion, kolan czy brzucha. Procedura ma na celu wówczas przywrócenie jędrności i poprawę elastyczności skóry oraz jej odmłodzenie. Każdy zabieg z hydroksyapatytem wapnia wykonywany w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku wykonywany jest z użyciem certyfikowanych preparatów najwyższej jakości przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Hydroksyapatyt wapnia – przeciwwskazania

Każdy zabieg z hydroksyapatytem wapnia poprzedza konsultacja i wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia iniekcji. Zalicza się do nich:

  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry,
  • ciążę i okres laktacji,
  • alergie na składniki preparatu,
  • infekcje w miejscu zabiegu o charakterze bakteryjnym, grzybiczym lub wirusowym,
  • aktywną chorobę immunologiczną,
  • zażywanie leków przeciwkrzepliwych.

Zabieg z hydroksyapatytem wapnia – efekty

Efekt stymulujący uzyskiwany po zabiegu określany jest jako większy niż po podaniu kwasu hialuronowego. Procedura pozwala uzyskać zadowalający rezultat u Pacjentów z okrągłą twarzą, dużą ilością tkanki tłuszczowej, chomikami (,,Liquid facelift"), a także objawami starzenia związanymi z wiotkością skóry twarzy i ciała.

Ze względu na silne, ale dyskretne działanie hydroksyapatyt wapnia jest doskonałą propozycją odmładzania skóry u mężczyzn. Efekty zabiegu są długotrwałe, widoczne od razu po wykonaniu iniekcji i utrzymują się nawet do 18 miesięcy, po czym procedurę można powtórzyć.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.