pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Starzenie się skóry

Aby skóra wyglądała młodo i zdrowo potrzebuje między innymi elastyczności, gęstości oraz podpory. Gdy zabraknie tych aspektów oznacza to, że rozpoczął się proces starzenia. Z wiekiem zanika główny składnik skóry, jakim jest kolagen odpowiedzialny za jej elastyczność oraz grubość. Skóra staje się cieńsza, mniej jędrna i pojawiają się na niej zmarszczki. Dodatkowo zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i kostnej, które stanowią rusztowanie dla skóry. Brak tej podpory sprawia, że kontury twarzy ulegają zmianie, a twarz przybiera smutny i zmęczony wyraz. Jest to naturalny i fizjologiczny proces, który szczęśliwie można opóźnić, a nawet częściowo odwrócić.

Czym jest kwas polimlekowy?

Preparat na bazie kwasu L- polimlekowego jest silnym stymulatorem odbudowy naturalnego kolagenu w skórze. Przywraca utraconą objętość twarzy i sprawia, że skóra odzyskuje swoją elastyczność i gęstość. Staje się bardziej napięta i jędrna. Kwas polimlekowy to propozycja wśród zabiegów medycyny estetycznej, dostępna dla wszystkich pacjentów, którzy potrzebują głębokiej odbudowy.

Jak działa kwas polimlekowy?

Efekt po zastosowaniu preparatu z kwasem polimlekowym wynika ze zdolności do stymulacji wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu rezultaty dłużej się utrzymują i są bardziej naturalne. Preparat działa stopniowo – zwiększenie objętości tkanek odbywa się na przestrzeni kilku tygodni. Początkowy wodny roztwór wchłania się, aby umożliwić skórze rozpoczęcie procesu odbudowy. Aby uzyskać optymalny efekt zazwyczaj należy powtarzać zabieg co kilka miesięcy. Zdarza się jednak, że czasem już jeden zabieg wystarczy, aby poprawić wygląd skóry. Lekarz za każdym razem ustala z pacjentem plan zabiegowy zgodny z indywidualnymi potrzebami.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Skuteczność i działanie preparatu z kwasem polimlekowym jest poparte licznymi badaniami klinicznymi oraz akceptacją FDA – Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Kwas L-polimlekowy to substancja biokompatybilna i biodegradowalna, co oznacza, że idealnie integruje się ze skórą, a ryzyko wystąpienia uczulenia jest niskie. Aplikacja preparatu, jak każdy inny zabieg medyczny może wywołać działania niepożądane. Każdy zabieg powinien być poprzedzony rozmową z lekarzem, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji. Najczęstsze skutki uboczne występujące bezpośrednio po zabiegu to ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu 2-6 dni.

Efekty zabiegu z kwasem polimlekowym

Efekt zabiegu to przede wszystkim naturalny, zdrowy wygląd idealnie wpisujący się w dzisiejsze oczekiwania pacjentów. Rezultaty zabiegów medycyny estetycznej nie mogą być widoczne czy oczywiste dla otoczenia. Powinny jednak zatrzymywać, a nawet cofać oznaki upływającego czasu. Zabieg z użyciem preparatu z kwasem polimlekowym sprawia, że skóra dodatkowo staje się bardziej jędrna, napięta, kontur wyraźniejszy, znikają wiotkości, a jednocześnie wymagające tego obszary jak np. skronie czy okolice kości policzkowych nabierają odpowiednich kształtów. Trwałość efektów jest kwestią indywidualną, zależną od wielu czynników, ale badania wykazują, że rezultaty są widoczne nawet przez ponad 2 lata


Cechy zabiegu z kwasem polimlekowym:
  • Silny stymulator produkcji kolagenu
  • Odtwarza naturalny owal twarzy
  • Długotrwały efekt - utrzymuje się nawet 2 lata 1
  • Sprawdzony, przebadany, bezpieczny produkt
  • Posiada akceptację FDA
  • Stosowany w ponad 40 krajach
  • Wysoki poziom satysfakcji pacjentów
©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.