pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Trądzik młodzieńczy

Trądzik to choroba skóry pojawiającą się w okresie dojrzewania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmierna stymulacja androgenów) dochodzi do intensywnego pobudzenia funkcji gruczołów łojowych. Obecnie często pojawia się dopiero po 30. roku życia, głównie u kobiet, a wśród czynników etiologicznych wymienia się m.in. aspekty hormonalne, stres czy pracę w pomieszczeniach klimatyzowanych. Innowacyjne zabiegi na trądzik, jak i usuwanie blizn po trądziku w Gdańsku przeprowadzane jest w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC.   

Zabiegi na trądzik – na czym polega problem i jak go rozwiązać?

Zaskórniki i grudki popularnie nazywane pryszczami, są objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.

W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie (szczególnie z gatunku Propionibacterium acnes) zawsze obecne na powierzchni skóry rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.

Na różnego rodzaju przypadłości o każdym stopniu zaawansowania w naszej placówce wykonujemy zabiegi na trądzik, takie jak:

  • peelingi lekarskie z użyciem specjalistycznych kwasów,
  • mezoterapię igłową i mikroigłową wraz z odpowiednio dobranymi koktajlami i preparatami docierającymi w głąb skóry,
  • osocze bogatopłytkowe łagodzące trądzik i przebarwienia.

Usuwanie blizn po trądziku – Gdańsk i PRO-AGE ESTHETIC

W ramach zabiegów z zakresu medycyny estetycznej możliwe jest również usuwanie blizn po trądziku. W tym celu można zastosować profesjonalne peelingi kwasowe m.in. z kwasem trichlorooctowym TCA, który dodatkowo polecany jest w walce z przebarwieniami, glikolowym czy pirogronowym. Stężenie, jak i rodzaj substancji stosowanej do zabiegów na trądzik i blizny potrądzikowe dobierane są indywidualnie do potrzeb danego Pacjenta.

W naszym Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku przeprowadzamy szczegółową konsultację oraz dobieramy odpowiednie zabiegi na trądzik, jak i blizny potrądzikowe z zastosowaniem certyfikowanych preparatów i najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Każda procedura wykonywana jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego w tym zakresie lekarza medycyny estetycznej w nieodległych terminach.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.