pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Peeling chemiczny kwasem

Profesjonalny peeling chemiczny

Złuszczanie skóry za pomocą peelingu chemicznego polega na usuwaniu wybranych warstw skóry, by poprawić jej wygląd i kondycję. Efektem będzie pozbycie się wybranych defektów kosmetycznych np. przebarwień potrądzikowych czy posłonecznych bądź płytkich blizn. Wykonywane przez nas w Gdańsku peelingi chemiczne są doskonałym sposobem na poprawę stanu skóry u osób borykających się z trądzikiem, przebarwieniami czy pragnących uzyskać cerę pełną zdrowego blasku!

Na czym polega działanie peelingów chemicznych?

Peeling chemiczny działa na zasadzie usuwania zbędnych, zewnętrznych warstw skóry. Ma to za zadanie pozbycie się starego, naskórka i odsłonięcie nowej warstwy skóry. Profesjonalny peeling kwasem wykonywany w naszym gabinecie w Gdańsku daje efekt świeżej, promiennej cery. Zabieg pobudza skórę do regeneracji i sprawia, że twarz staje się o wiele bardziej zdrowa i odświeżona.

Zastosowanie odpowiedniego stężenia preparatu kwasowego na skórę pacjentki wywołuje złuszczanie się naskórka. Oczywiście w naszej klinice urody wykonujemy peelingi chemiczne różnego rodzaju. Różnią się one swoimi właściwościami i efektem, jaki wywołują. Preparat dobieramy indywidualnie do potrzeb klientek oraz do jej oczekiwań względem zabiegu. Dlatego tak ważna jest dla nas pierwsza wizyta, podczas której nasi specjaliści analizują rodzaj i stan skóry klienta oraz doradzają w zakresie wybrania odpowiedniego peelingu chemicznego.

Podział peelingów chemicznych ze względu na intensywność:

 • peelingi kwasowe głębokie - złuszczają naskórek
 • peelingi kwasowe średnio-głębokie - docierają do warstw górnych skóry właściwej
 • peelingi kwasowe powierzchniowe - działają także na głębsze warstwy skóry

Peeling kwasem jest zawsze indywidualnie dobierany w oparciu o rodzaj oraz stan skóry klientki, oraz jej oczekiwania względem efektów zabiegu. W naszym gabinecie znajdującym się w Gdańsku stawiamy na 100% bezpieczeństwo każdego wykonywanego zabiegu i stosujemy wyłącznie sprawdzone i wysokiej jakości preparaty do każdego peelingu chemicznego. Naszym klientom proponujemy szeroką gamę peelingów kwasowych, różniących się od siebie pod względem intensywności oraz rodzaju cery, do jakiej można je stosować.

Rodzaje peelingów kwasowych:

 • peeling migdałowy - kwas fenoksyglikolowy - polecany jest nawet do skóry wrażliwej; jego działanie polega na aktywacji procesów regeneracyjnych skóry, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, jest pomocny w leczeniu trądziku poprzez odblokowywanie porów i likwidację zaskórników.
 • peeling pirogronowy - dedykowany przede wszystkim skórze ze zmianami trądzikowymi; reguluje wydzielanie sebum, wykazuje działanie bakteriostatyczne, może być stosowany nawet w przypadku aktywnych postaci trądziku, działa przeciwzaskórnikowo.
 • peeling glikolowy - stosowany jest do zwalczania efektów procesu starzenia się skóry; eliminuje zaskórniki, łagodzi objawy trądziku, nadaje skórze blasku i wygładza drobne zmarszczki.
 • peeling TCA (trichlorooctowy) - wykazuje działanie złuszczające, napinające skórę, wspomaga leczenie trądziku, spłycanie blizn, likwidację przebarwień i redukcję zmarszczek.

Zabiegi peelingu wykonuje się najczęściej w seriach od 4 do 6 w odstępach 1 - 3 tygodniowych, dwa razy w roku, najlepiej w okresie o umiarkowanym nasłonecznieniu. Niezmierne ważne jest stosowanie po zabiegu preparatów zawierających filtry UV.

Główne korzyści złuszczania skóry za pomocą peelingu chemicznego:

 • rozjaśnienie przebarwień i plam
 • wyrównanie cery
 • odmłodzenie wyglądu skóry
 • głębokie oczyszczenie
 • spłycenie zmarszczek
 • redukcja zmian trądzikowych
 • odżywienie i nawilżenie cery

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego w celu ustalenia terminu wizyty w naszym gabinecie. Nasza klinika urody znajdująca się w Gdańsku to doskonałe miejsce do poprawy kondycji skóry twarzy przy pomocy wybranego peelingu chemicznego!

Zobacz również inne nasze usługi: osocze bogatopłytkowe oraz lipoliza iniekcyjna.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.