pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Zabieg Hialuronidaza

Zabieg hialuronidazy w Gdańsku wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej u pacjentów, którzy są już po przeprowadzonym zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Hialuronidaza to specjalistyczny enzym, który rozkłada wstrzyknięty uprzednio pacjentowi w skórę twarzy kwas hialuronowy.

Dla kogo będzie odpowiedni zabieg hialuronidazy?

 1. Dla osób, u których stwierdzono nadmiar wypełniacza w wybranym obszarze twarzy. W przypadku, gdy wypełnienie jest zbyt duże bądź uzyskany efekt nie podoba się pacjentowi, hialuronidaza wykonana w naszej klinice w Gdańsku przywróci poprzedni wygląd twarzy i zmniejszy ilość umieszczonego podskórnie preparatu.
 2. Zabieg hialuronidazy sprawdzi się także w przypadku osób, u których użyto nieprawidłowo dobranego wypełniacza. W przypadku podania zbyt gęstego preparatu, niestety w miejscu aplikacji twarz może wyglądać nieestetycznie.
 3. Dzięki przeprowadzeniu w naszym gabinecie w Gdańsku hialuronidazy można zniwelować powstałe po zabiegu nierówności i grudki. Czasami zbyt płytkie podanie preparatu może skutkować pojawieniem się nierównomiernej faktury skóry z wyczuwalnymi zgrubieniami. Zabieg hialuronidazy pozwoli odwrócić ten niepożądany efekt!
 4. Niestety w niektórych przypadkach pojawia się nietolerancja i reakcja alergiczna na podany kwas hialuronowy. Twarz może być silnie obrzęknięta i bolesna przy nawet najmniejszym dotyku. W takim przypadku trzeba koniecznie udać się do specjalisty na zabieg hialuronidazy, aby jak najszybciej usunąć niepożądany preparat ze skóry.

Jak wygląda zabieg podania hialuronidazy?

Podanie hialuronidazy polega na wstrzyknięciu preparatu w obszar, który chcemy skorygować. Ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, zabieg powinien być przeprowadzony wyłącznie w gabinecie lekarskim przez doświadczonego lekarza. Zazwyczaj efekt jest widoczny praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu. W niektórych przypadkach zabieg hialuronidazy daje efekt widoczny na drugi dzień po jego wykonaniu.

Hialuronidaza – przeciwwskazania

Zabieg hialuronidazy, jak każde inne działanie z zakresu medycyny estetycznej obarczone jest pewnymi przeciwwskazaniami i sytuacjami, w którym wykonanie czynności nie jest wskazanie. Hialuronidaza w Gdańsku przeprowadzana jest z zachowań wszelkich zasad ostrożności i bezpieczeństwa. Przed podaniem preparatu, jakim jest hialuronidaza, zabieg jest szczegółowo omawiany, a ewentualne przeszkody do jego przeprowadzenia wyjaśniane z Pacjentem.

W przypadku wykonywania hialuronidazy przeprowadzana jest próba uczuleniowa. Preparat nie będzie podany osobom, które uczulone są na jad owadów błonkoskrzydłych, takich jak osy czy pszczoły. W przypadku występowania tego typu uczulenia zawsze należy poinformować o tym fakcie przed wykonaniem zabiegu.

Hialuronidaza po zabiegu powiększania ust nie jest przeprowadzana także w sytuacji, gdy obecne są owrzodzenia skóry lub uszkodzenia jej powierzchni. Ponadto w przypadku zabiegu, jakim jest hialuronidaza, przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju czynności to:

 • uczulenie na enzym hialuronidazy,
 • nieleczone nadciśnienie,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby przewlekłe,
 • infekcje miejscowe i całego organizmu,
 • choroba nowotworowa.

W porównaniu do innych działań medycznych, istnieje niewiele przeszkód, aby przeprowadzić zabieg, jakim jest hialuronidaza. Przeciwwskazania w kilku przypadkach mają też charakter tymczasowy, co oznacza, że zabieg hialuronidazy często można wykonać w późniejszym terminie, nawet wtedy, gdy na daną chwilę jest to niemożliwe lub niezalecane.

Hialuronidaza Gdańsk – efekty zabiegu

Hialuronidaza w Gdańsku w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic przeprowadzana jest przez doskonale wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę z zakresu medycyny estetycznej. Podczas zabiegu zastosowane zostają najnowocześniejsze i certyfikowane preparaty przeznaczenia medycznego o najwyższej jakości.

Efekt zabiegu hialuronidazy widoczny jest już w zaledwie kilka minut po przeprowadzonym zabiegu. Niekiedy w okolicy, do której podawany był preparat, pojawia się obrzęk. Jest to jednak zjawisko, które mija samoistnie. Zabieg hialuronidazy można przeprowadzić także kilka miesięcy po przeprowadzonych iniekcjach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.   

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.