pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Zabieg Hialuronidaza

Zabieg hialuronidazy wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej u pacjentów, którzy są już po przeprowadzonym zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Hialuronidaza to specjalistyczny enzym, który rozkłada wstrzyknięty uprzednio pacjentowi w skórę twarzy kwas hialuronowy.

Dla kogo będzie odpowiedni zabieg hialuronidazy?

1. Dla osób u których stwierdzono nadmiar wypełniacza w wybranym obszarze twarzy. W przypadku, gdy wypełnienie jest zbyt duże bądź uzyskany efekt nie podoba się pacjentowi, hialuronidaza wykonana w naszej klinice w Gdańsku przywróci poprzedni wygląd twarzy i zmniejszy ilość umieszczonego podskórnie preparatu.

2. Zabieg hialuronidazy sprawdzi się także w przypadku osób, u których użyto nieprawidłowo dobranego wypełniacza. W przypadku podania zbyt gęstego preparatu, niestety w miejscu aplikacji twarz może wyglądać nieestetycznie.

3. Dzięki przeprowadzeniu w naszym gabinecie w Gdańsku hialuronidazy można zniwelować powstałe po zabiegu nierówności i grudki. Czasami zbyt płytkie podanie preparatu może skutkować pojawieniem się nierównomiernej faktury skóry z wyczuwalnymi zgrubieniami. Zabieg hialuronidazy pozwoli odwrócić ten niepożądany efekt!

4. Niestety w niektórych przypadkach pojawia się nietolerancja i reakcja alergiczna na podany kwas hialuronowy. Twarz może być silnie obrzęknięta i bolesna przy nawet najmniejszym dotyku. W takim przypadku trzeba koniecznie udać się do specjalisty na zabieg hialuronidazy - by jak najszybciej usunąć niepożądany preparat ze skóry.

Jak wygląda zabieg podania hialuronidazy?

Podanie hialuronidazy polega na wstrzyknięciu preparatu w obszar, który chcemy skorygować. Ze względu na ryzyko wystąpienia rekacji alergicznej , zabieg powinien byc przeprowadzony wyłącznie w gabinecie lekarskim przez doświadczonego lekarza .Zazwyczaj efekt jest widoczny praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu. W niektórych przypadkach zabieg hialuronidazy daje efekt widoczny na drugi dzień po jego wykonaniu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • uczulenie na enzym hialuronidazy
  • nieleczone nadciśnienie
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje miejscowe i całego organizmu
  • choroba nowotworowa
©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.