pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00

Usuwanie przebarwień posłonecznych

Jednym z uciążliwych problemów skórnych, który objawia się ciemnymi zmianami o nieregularnych kształtach, jest melasma. Usuwanie tego typu dolegliwości jest bardzo trudne za pomocą ogólnodostępnych kosmetyków. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy więc zastosować profesjonalne usuwanie przebarwień posłonecznych, które oferuje Gabinet Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku.

Czym charakteryzują się przebarwienia słoneczne i melasma?

Usuwanie zmian skórnych powstałych na różnych obszarach ciała wskutek nadmiernego nasłonecznienia bywa trudne ze względu na proces powstawania takich przebarwień. Brązowe, a niekiedy szarawe, asymetryczne plamy powstają na skutek wzmożonej produkcji melaniny w związku z oddziaływaniem na skórę promieniowania UV. W rezultacie dochodzi do powstawania nieestetycznych przebarwień.

Zaawansowane zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych metod i skoncentrowanych preparatów, które umożliwiają dostrzeżenie pozytywnych zmian już po pierwszym działaniu, oferuje PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku.

Usuwanie przebarwień posłonecznych – jaki zabieg wybrać?

W naszym gabinecie usuwanie przebarwień słonecznych wykonywane jest z zastosowaniem różnych metod zabiegowych oraz innowacyjnych urządzeń i działań. Należą do nich:

  • peelingi kwasowe w szczególności z wykorzystaniem retinoidów, kwasu azelainowego, pirogronowego i trichlorooctowego (TCA), które dobierane są indywidualnie do potrzeb i cery Pacjenta. Takie zabiegi mogą być wykonywane również w przypadku osób ze skórą problematyczną, trądzikową oraz wrażliwą, a także stanami zapalnymi,
  • zabiegi laserowe, podczas których wiązka lasera dociera do odpowiednich komórek, uszkadza je i powoduje, że stopniowo zostają wydalone z organizmu, a następnie zastąpione nowymi, w których nie dochodzi do nadmiernego przebarwiania,
  • fotoodmładzanie – usuwanie przebarwień posłonecznych za pomocą światła o określonej gęstości energii, co dedykowane jest też osobom z pierwszymi oznakami starzenia.

W usuwaniu przebarwień posłonecznych mogą pomóc również inne zabiegi o wielokierunkowym działaniu m.in. takie jak mezoterapia. W naszej placówce dokładnie analizujemy każdą dolegliwość i dobieramy zabieg, który pozwoli uzyskać możliwie najlepsze rezultaty w procesie usuwania melasmy.

Efekty usuwania przebarwień posłonecznych

Przy zastosowaniu niektórych metod zabiegowych po wykonaniu działania przebarwienia mogą stać się nieco ciemniejsze. Jest to jednak proces krótkotrwały i zarazem prawidłowy. W czasie około 1 tygodnia od wykonania zabiegu dochodzi do złuszczania naskórka, w następstwie czego przebarwienia bledną. Dla całkowitego pozbycia się problemu potrzebne jest zazwyczaj przeprowadzenie serii zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnego przypadku danego Pacjenta, zaawansowania jego problemu oraz rozległości zmian skórnych.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Gabinetu Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wybraniu odpowiedniego zabiegu. Umówimy też nieodległy termin konsultacji z naszym specjalistą oraz samego zabiegu.

©2023 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.