pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Wydzielanie potu pełni kilka funkcji, w tym termoregulacyjną czy oczyszczającą z toksyn. Niekiedy jednak wytwarzanie potu jest nadmierne i występuje bez wyraźnej przyczyny. Wówczas wskazane jest  leczenie nadpotliwości.  Gdańsk to miasto, w którym wykonywane są zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej. Leczenie nadpotliwości botoksem przeprowadzane jest w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC w Gdańsku.

Czym jest nadpotliwość i jakie są objawy tej przypadłości?

Nadpotliwość związana jest z nadaktywnością gruczołów potowych, które zlokalizowane są niemal na całej powierzchni ciała. Szczególnie licznie występują pod pachami, na stopach oraz na wewnętrznej stronie dłoni. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają olbrzymie ilości potu, co utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynności i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym i towarzyskim.

Nadmierne wydzielanie potu następuje najczęściej bez typowych czynników, takich jak wzmożona aktywność fizyczna, wysoka temperatura otoczenia czy stres. Jeżeli na danym obszarze ciała zwiększone pocenie się, wilgotność skóry, nieprzyjemny zapach i lepkość pojawiają się bez konkretnej przyczyny co najmniej raz w tygodniu, oznacza to, że wskazane jest skuteczne leczenie nadpotliwości. W takich sytuacjach najczęściej używanie antyperspirantów i innych kosmetyków oraz środków o podobnym przeznaczeniu nie przynosi oczekiwanych efektów.

Jak botoks działa na nadpotliwość? Gdańsk i PRO-AGE ESTHETIC

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową polega na podskórnym podaniu odpowiedniej ilości preparatu w okolicy poddanej zabiegowi. Botoks działa na zakończenia nerwowo-mięśniowe, blokując ich aktywność. Dzięki temu nie dochodzi do pobudzania gruczołów potowych i wytwarzania przez nie potu w danej okolicy. Procedura wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa w zależności od okolicy ciała od 15 do 30 minut.

Leczenie nadpotliwości w Gdańsku w Gabinecie Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC przeprowadzane jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę z zakresu medycyny estetycznej. Każdy zabieg leczenia nadpotliwości botoksem poprzedza szczegółowa konsultacja, po której zastosowane zostają certyfikowane preparaty medyczne najwyższej jakości.

Efekt zabiegu

Efekt zmniejszenia wydzielania potu obserwuje się po około 72 godzinach od wykonania zabiegu i jest maksymalny po 7-10 dniach. Statystycznie otrzymuje się  60 do aż 95% redukcji nadmiernego pocenia w danym obszarze.

Efekt leczenia nadpotliwości toksyną botulinową utrzymuje się zazwyczaj od 9 do 12 miesięcy. Jest to jednak zależne zarówno od indywidualnych predyspozycji danego Pacjenta, ilości zastosowanego preparatu, jak i intensywności problemu.

Wskazania do zabiegu

Zastosowanie preparatu w leczeniu nadpotliwości dedykowane jest przede wszystkim osobom z rozpoznaną nadpotliwością samoistną, ale również tym, którzy chcą ograniczyć fizjologiczne pocenie się niektórych okolic ciała. Wśród najczęściej wykonywanych procedur znajduje się:

  • leczenie nadpotliwości pach,
  • leczenie nadpotliwości wewnętrznej strony dłoni,
  • leczenie nadpotliwości stóp.

Procedurę podskórnego podania botoksu w celu powstrzymania nadmiernego leczenia przeprowadza się również w innych rejonach ciała, w zależności od potrzeb danego Pacjenta.

Botoks i leczenie nadpotliwości w Gdańsku a inne metody

Obecnie stosuje się kilka rodzajów działań mających na celu walkę z przypadłością, jaką jest nadpotliwość. Gdańsk i Gabinet Medycyny Estetycznej PRO-AGE ESTHETIC proponuje w tym zakresie najchętniej wybierany zabieg, który przebiega właśnie z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Procedura trwa krótko i pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty na wiele miesięcy.

Leczenie nadpotliwości w Gdańsku przeprowadzane jest w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Ilość preparatu ściśle dobierany jest do poziomu zaawansowania problemu nadpotliwości, dlatego tego rodzaju działanie zaliczane jest do zabiegów wyróżniających się bezpieczeństwem oraz brakiem występowania skutków niepożądanych.

Po leczeniu nadpotliwości w Gdańsku z zastosowaniem toksyny botulinowej nie występuje również kumulowanie się pocenia w innych rejonach ciała, jak ma to niekiedy miejsce przy stosowaniu innych, inwazyjnych metod.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.