pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość związana jest z nadaktywnością gruczołów potowych, które zlokalizowane są niemal na całej powierzchni ciała. Szczególnie licznie zlokalizowane są pod pachami, na stopach oraz na dłoniowej stronie rąk. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają olbrzymie ilości potu, co utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynności i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym i towarzyskim. Leczenie nadpotliwości w Gdańsku odbywa się w naszej klinice, która gwarantuje komfort zabiegu i profesjonalizm wykonania. Warto umówić się wizytę i pozbyć się uciążliwego problemu!

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Idealnym środkiem leczniczym stosowanym w nadpotliwości jest preparat typu A, który jest stosowany w medycynie już od lat 70. Podanie preparatu do skóry powoduje zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe skóry. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy tj. do czasu, kiedy powstaną nowe zakończenia nerwowe.

Efekt zabiegu

Efekt zmniejszenia wydzielania potu obserwuje się po około 72 godzinach od wykonania zabiegu i jest maksymalny po 7-10 dniach. Statystycznie otrzymuje się od 60 do aż 95- procentową redukcję nadmiernego pocenia w danym obszarze. Po około 7 miesiącach zabieg należy powtórzyć.

Bezpieczeństwo i wskazania do zabiegu

Zastosowanie preparatu w leczeniu nadpotliwości jest zupełnie bezpieczne i dedykowane jest przede wszystkim osobom z rozpoznaną nadpotliwością samoistną, ale również dla osób, które chcą ograniczyć fizjologiczne pocenie się niektórych okolic ciała. W celu zwiększenia komfortu obszar, który ma zostać poddany zabiegowi znieczulany jest preparatem Emla. Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym terminie Leczenie nadpotliwości w Gdańsku, gdzie znajduje się nasza klinika przebiega sprawnie i efektywnie, co potwierdzają pozytywne opinie pacjentów!