pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Plasma Complex

Plasma Complex to innowacyjny zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej wykorzystujący podczas jednego zabiegu dwie frakcje fibryny uzyskiwanej z krwi własnej pacjenta - komórkowej fibryny I-PRF oraz strukturalnej fibryny S-PRF.

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Zabieg z fibryny bogatopłytkowej

Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek lub gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.
Do zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Cellular Matrix

Fibryna wraz z płytkami krwi, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną strukturę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek (np. skóry).

Zabieg polega na podaniu fibryny bogatopłytkowej oraz fibryny strutkturalnej w miejsce na skórze wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania do zabiegu Cellular Matrix

  • Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych – aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu.
  • Choroby krwi. Przeciwskazaniem do zabiegu są zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
  • Nowotwory (w tym białaczka, szpiczaki). Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia.
  • Ciąża i laktacja: nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych, nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.
  • Leczenie antykoagulantami. Schorzenia wątroby: w przypadku ostre- go zapalenia lub marskości wątroby nie wolno wykonywać zabiegu.
  • Ostre stany chorób z autoimmunoagresji

Cellular Matrix – maksymalne ujędrnienie i młodzieńczy wygląd

Nasza placówka oferuje również innowacyjny i wyjątkowo skuteczny zabieg, który kompleksowo zregeneruje skórę, zniweluje blizny potrądzikowe, rozstępy i zmarszczki. Cellular Matrix to połączenie kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego, które odżywi, nawilży, ujędrni i zregeneruje skórę oraz pozwoli na skuteczne opóźnienie procesów starzenia.