pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Regeneracja skóry komórkami macierzystymi

Procesy naprawcze i regeneracyjne zachodzące w naszej skórze zaczynają zwalniać już po 20. roku życia. Cera z czasem staje się coraz mniej elastyczna, wiotka i pojawiają się niechciane i nieestetyczne zmarszczki. Obecnie jednak medycyna estetyczna oferuje różnego rodzaju zabiegi, które pozwalają spowolnić ten proces i pobudzić komórki do intensywnej pracy na rzecz odnowy. Wśród nich znajduje się regeneracja skóry komórkami macierzystymi. Co warto wiedzieć na ten temat?

Dlaczego komórki macierzyste są aż tak ważne?

Komórki macierzyste to struktury, które dają początek innym komórkom. Bez nich nie mógłby powstać ludzki organizm i rozwijać się prawidłowo. Dzięki podawaniu ich w określone obszary skóry możliwe jest regenerowanie i odmładzanie skóry w sposób pozbawiony nienaturalnych procesów. W takim działaniu nie biorą udziału żadne chemiczne preparaty. Dlatego też regeneracja skóry komórkami macierzystymi to zabieg, który zapewnia doskonałą adaptację przygotowanego preparatu bez ryzyka wystąpienia uczuleń czy alergii.

Regeneracja skóry komórkami macierzystymi to także procedura, którą wykonuje się raz, a rezultaty utrwalają się w ciągu roku, dając coraz lepszy efekt pozabiegowy. Jest to bardzo dobra alternatywa dla innych zabiegów odmładzających, które muszą być wykonywane w seriach, aby uzyskać zamierzone skutki.

Komórki macierzyste a osocze bogatopłytkowe

Regeneracja skóry, komórkami macierzystymi to zupełnie inny zabieg niż podawanie osocza bogatopłytkowego. Zabieg z użyciem komórek macierzystych stosowany jest w celu intensywnego odmłodzenia i regeneracji cery. Cechą charakterystyczną osocza jest naprawa i regeneracja komórek, natomiast działania z wykorzystaniem komórek macierzystych odpowiadają za rekonstrukcję tkanek, a także wytworzenie nowych struktur w miejscu, w którym zostają one zaaplikowane.

Komórki macierzyste działają o wiele intensywniej niż popularne osocze bogatopłytkowe. Poprzez swoje unikalne właściwości wymieniają komórki na nowe oraz pobudzają ukrwienie w skórze. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe odmłodzenie, odbudowanie tkanki podskórnej i poprawienie jakości oraz gęstości skóry. To naturalna odbudowa w wielu rejonach ciała. Za sprawą zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych można wypełnić ubytki skóry i odzyskać młodzieńczy wygląd na lata.

Wskazania do regeneracji skóry komórkami macierzystymi

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych to działanie, które szczególnie polecane jest osobom z takimi problemami, jak:

  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki na czole i skroniach,
  • zmarszczki wokół oczu i ust,
  • zmarszczki na twarzy,
  • opadające powieki,
  • regeneracja skóry dekoltu, szyi i dłoni,
  • przebarwienia i blizny na skórze.

Regeneracja skóry komórkami macierzystymi to również działanie, które często wybierają osoby chcące opóźnić procesy starzenia i poprawić stan oraz ogólną kondycję swojej skóry. Zabieg z zastosowaniem własnych komórek macierzystych Pacjenta można wykonać w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku. 

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.