pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Zagęszczenie skóry twarzy

Skóra to największy narząd naszego organizmu. Zachodzą w niej intensywne procesy i zmiany, w wyniku których cera traci swoje cenne, młodzieńcze cechy. Mowa tu przede wszystkim o gładkości jędrności i elastyczności skóry. Zmiany te szczególnie widoczne są na twarzy, która stanowi wizytówkę każdego z nas i na co dzień poddawana jest dodatkowo intensywnej mimice. Aby nieco spowolnić postępowanie procesów degradacyjnych i przywrócić skórze jej naturalne właściwości, warto zadbać o zagęszczenie skóry twarzy. Sprawdź, na czym to polega i w jaki sposób tego dokonać.

Czym jest zagęszczanie skóry twarzy?

Zagęszczanie skóry twarzy to termin, jakim określa się ogół działań mających na celu pobudzenie cery do regeneracji i odbudowy. W ramach zagęszczania skóry dąży się do stymulowania produkcji elastyny i kolagenu, dostarczenia w głąb skóry cennych składników odżywiających i nawilżających. Wpływa to na polepszenie napięcia cery, przywrócenie jej promienności i naturalnego blasku, wyrównanie nierówności czy wygładzenie drobnych zmarszczek.

Procesy starzeniowe wraz ze spowolnieniem produkcji związków kluczowych dla kondycji skóry i utrzymania jej jędrności rozpoczynają się często już po 20. roku życia i wraz z wiekiem stają się coraz intensywniejsze. Dlatego prawidłową pielęgnację oraz dedykowane działania warto wprowadzać już we wczesnym etapie dorosłości.

Zagęszczanie skóry twarzy – jakie zabiegi i działania będą skuteczne?

W dbaniu o skórę i jej zagęszczenie, którego utrata szczególnie widoczna jest w przypadku policzków czy zmiany owalu twarzy i okolic oczu, kluczowy element stanowi właściwa codzienna pielęgnacja. Rutyna ta powinna składać się z dogłębnego oczyszczania, tonizowania oraz stosowania produktów odpowiednio dobranych do potrzeb danego rodzaju skóry. Niestety nawet skrupulatnie wykonywane czynności nie zawsze są wystarczające. Wówczas można skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna medycyna estetyczna.

Zabiegiem, który może przynieść ogromne korzyści w poprawie wyglądu i kondycji cery, w tym zagęszczenie skóry, jest mezoterapia. Dzięki właściwie dobranym koktajlom zawierającym duże stężenia cennych substancji aktywnych podczas iniekcji podskórnych możliwe jest ich dostarczenie do głębokich warstw skóry i oddziaływanie na przyczynę problemu.

Jednym z rodzaju zabiegów, które mogą być pomocne w zagęszczeniu skóry twarzy, jest również laseroterapia. Ogromną zaletą tego typu czynności jest ich nieinwazyjność, dzięki czemu wiele osób decyduje się właśnie na taką formę wsparcia odbudowy skóry.

Stymulatory tkankowe – innowacja w regeneracji i zagęszczaniu skóry twarzy

Wśród najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które dedykowane są zagęszczeniu skóry twarzy o naturalnym i długotrwałym efekcie, znajdują się czynności z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Tego typu preparaty dobierane są przez lekarzy w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów.

Najczęściej stosowane są substancje zawierające np. kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia czy komórki macierzyste pacjenta. Tego rodzaju zabiegi na zagęszczenie skóry twarzy wykonywane są Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.