pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Regeneracja skóry twarzy

Zdrowa, promienna cera to nie tylko klucz do ładnego wyglądu, ale też powód dobrego samopoczucia i niezbędna podstawa w codziennej pielęgnacji ciała. Niestety postępujące z czasem zmiany na poziomie komórkowym, słabnące procesy związane z produkcją cennych składników odbudowujących cerę, codzienny makijaż i różne zanieczyszczenia powodują, że potrzebna jest właściwa regeneracja skóry twarzy. Czego potrzebuje cera i co zrobić, aby zregenerować ją skutecznie oraz opóźnić postępujące procesy starzeniowe?

Dlaczego regeneracja skóry twarzy jest niezbędna?

Chociaż na co dzień tego nie widać, we wszystkich warstwach skóry nieustannie zachodzi wiele procesów. Jedne komórki obumierają, naskórek złuszcza się, a inne tworzone są w miejsce starych i już niefunkcjonujących. Niestety z biegiem czasu naturalne procesy naprawcze w skórze spowalniają i nie znajduje się w niej już tak dużo kolagenu czy elastyny, które odpowiadają za sprężystość, jędrność i napięcie cery.

Ponadto każdego dnia skóra twarzy narażona jest na działania promieniowania UV, czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń i utratę nawilżenia. Wszystko to sprawia, że staje się wiotka, poszarzała, pozbawiona blasku lub też pojawiają się niedoskonałości czy przebarwienia. Aby temu zapobiec, a także przywrócić cerze odpowiednią kondycję, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach oraz wdrożyć właściwe działania, którymi mogą być nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Regeneracja skóry twarzy – o czym pamiętać na co dzień?

Aby zregenerować cerę i przywrócić jej doskonałą formę, należy codziennie dokładnie oczyszczać, tonizować i nawilżać twarz odpowiednio dobranymi kosmetykami do rodzaju posiadanej skóry. Dobrze jest wybrać produkty zawierające kwas hialuronowy, witaminy A, E, C, ale też peptydy, ceramidy i koniecznie filtry UV.

Warto też regularnie stosować złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingów, a podczas wyboru kosmetyków stawiać na produkty renomowanych marek zawierające w swojej recepturze składniki przebadane dermatologicznie.

Jakie zabiegi na regenerację skóry twarzy wybrać?

Doskonałe efekty w regeneracji skóry twarzy mogą przynieść takie zabiegi jak mezoterapia. Regularne dostarczanie w głąb skóry odpowiednio dobranych do potrzeb danej osoby skoncentrowanych preparatów pozwala dotrzeć do źródła problemu i pobudzić komórki do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. To również natychmiastowe nawilżenie możliwe do zatrzymania przez długi czas.

Często też wybieranym zabiegiem zwłaszcza przez osoby, które nie chcą dostarczać organizmowi obcych preparatów, jest ostrzykiwanie cery osoczem bogatopłytkowym. Pomocne mogą również okazać się stymulatory tkankowe, które stosowane są nie tylko w celu regeneracji skóry, nawilżeniu cery i zagęszczeniu jej, ale też dla wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek. Te i inne zabiegi dedykowane osobom potrzebującym regeneracji skóry twarzy wykonywane są w Gabinecie Medycyny Estetycznej Pro-Age Esthetic w Gdańsku.

©2024 Pro-Age Esthetic. All Rights Reserved.